II Powiatowy Konkurs dla Klas II „Mistrz rozrywek umysłowych” [ZDJĘCIA]

II POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II „MISTRZ ROZRYWEK UMYSŁOWYCH”

Do konkursu organizowanego w SP nr 18 przystąpiło 7 szkół z powiatu raciborskiego: ZSP nr 1, SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, SP nr 13, SP nr 15, SP nr 18, SP z Rud, SP z Bieńkowic.

- reklama -

8 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się II Powiatowy Konkurs dla Klas II „Mistrz rozrywek umysłowych”. Do konkursu przystąpiło w sumie 7 szkół z powiatu raciborskiego: ZSP nr 1, SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, SP nr 13, SP nr 15, SP nr 18, SP z Rud, SP z Bieńkowic. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy II, wybranych w wewnątrzszkolnych eliminacjach. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 9 zadań, za które maksymalnie mogli otrzymać 61 punktów. Zadania były o różnym stopniu trudności. Dzieci szukały drogi w labiryncie, rozwiązywały rebusy, krzyżówkę, sudoku, kolorowały obrazek według instrukcji, dokonywały różnych obliczeń.

I miejsce w konkursie zdobyła Wiktoria Przeliorz z SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, uczennica pani Iwony Piszczatowskiej, II miejsce po dogrywce zdobył uczeń SP nr 18 Michał Łoziński, którego opiekunem jest pani Barbara Wenerska, a III miejsce zdobyła uczennica SP nr 13 Hanna Rowińska, której opiekunem jest pani Małgorzata Młynarczyk.

Uczniowie wykazali się wieloma umiejętnościami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Pracowali z wielkim zaangażowaniem, by zdobyć najwyższą lokatę oraz puchar i nagrodę ufundowaną przez panią dyrektor SP nr 18 w Raciborzu Danutę Skórę. Dodatkową przyjemnością podczas przerwy był słodki poczęstunek, który dostarczył uczestnikom konkursu kolejnej porcji energii do dalszych zmagań.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły pani Izabela Lechowicz i pani Danuta Ruczaj.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym ich kolegów!

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj