Straż Graniczna świętowała na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

0
Święto Straży Granicznej w Raciborzu
Święto Straży Granicznej w Raciborzu

Funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu świętowali 27. rocznicę powstania Straży Granicznej.

24 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej obchodzili 27. rocznicę powstania Straży Granicznej.

- reklama -

Uroczystość była okazją, by wręczyć odznaczenia i mianowania na kolejne stopnie służbowe. Obchody uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej oraz występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Można było też zobaczyć sprzęt Straży Granicznej i innych służb mundurowych.

Śląski Oddział Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego z siedzibą w Raciborzu jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej. W skład Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wchodzą obecnie cztery placówki Straży Granicznej. Trzy z nich są usytuowane na terenie województwa śląskiego: Ruda Śląska, Bielsko – Biała oraz Katowice – Pyrzowice, która realizuje zadania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, natomiast jedna placówka znajduje się na terenie województwa opolskiego – PSG Opole.

W Śląskim Oddziale Straży Granicznej pełni służbę 637 funkcjonariuszy, a zatrudnionych jest 186 pracowników. Cały czas trwa nabór do służby w Straży Granicznej. W 2018 roku ŚlOSG planuje przyjąć blisko 60 nowych funkcjonariuszy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here