Poszukiwani pacemakarzy na Rafako Półmaraton Racibórz

0
Pacemakerzy
Pacemakerzy

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.

26 sierpnia odbędzie się IV edycja Rafako Półmaraton Racibórz. Poprzednie edycje zapisały się w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz zapisanych jest ponad 300 osób. Wśród startujących są zawodowi biegacze, jak również amatorzy, którzy po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m. Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganej trasy w regulaminowym czasie, organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy, którzy chcieliby zostać pacemakerami IV Rafako Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]

- reklama -

Kim jest pacemaker, inaczej zwany zającem? To biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy.

Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się poniżej i na 4biegiraciborz.pl. – Czekamy na zgłoszenia! Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami – informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here