
Przy kaplicy św. Urbana miał miejsce festyn, podczas którego odbyły się m.in. występy artystyczne, program dla dzieci czy zabawy taneczne.
Rada Parafialna w Tworkowie w dniach 26-27 maja przy kaplicy św. Urbana zorganizowała festyn rodzinny. W sobotę miała miejsce msza św., występ Barbary Mielnik i zabawa taneczna z zespołem Duo Gold. W niedzielę natomiast po sumie odpustowej odbyły się koncerty. Wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice pod dyr. Krzysztofa Fulneczka, Rzuchowianki, Miraż i Blue Party. Przygotowano też atrakcje dla dzieci. Na zakończenie można było potańczył przy muzyce grupy Tirol Band.
- reklama -
fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia
- reklama -





![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)
![Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół [ZDJĘCIA] Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/klub-ojca-pszczoly.jpg)
![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)



![Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA] Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/spichlerz-chlopski-raciborz-sudol-2-1.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)





