Matematyczny Maraton w SP18

0
Matematyczny maraton
Matematyczny maraton

Uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w polsko-czeskim konkursie matematycznym, którzy mieli za zadanie rozwiązanie 168 zadań w języku polskim oraz 12 zadań w języku angielskim.

W Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu 24 maja odbyła się polska edycja matematycznego maratonu, polsko-czeskiego konkursu pod nazwą Matematicky Maraton „MAT – MAR 2018”. W konkursie wzięli udział uczniowie II i III klas gimnazjalnych. Matematyczny maraton zaczął się o godzinie 9:00, a zakończył tuż przed 20:00. Zawodnicy rozwiązywali 168 zadań w języku polskim oraz 12 zadań w języku angielskim, a więc dodatkowym utrudnieniem była bariera językowa. Łącznie każdy z uczestników zmagał się z 180 zadaniami dającymi szeroki przekrój matematycznych zagadnień i trudności, bo poziom zadań także był bardzo zróżnicowany. Wiele z nich wymagało całkowitego skupienia i niezłego główkowania.

- reklama -

Uczestnicy konkursu mieli zapewnione posiłki oraz napoje, mogli także zregenerować siły w strefie relaksacyjnej oraz ruchowej (ping-pong, piłkarzyki ). Ciekawostką jest fakt, że żaden z zawodników nie skorzystał z możliwości rozprostowania nóg czy przewietrzenia głowy, całkowicie skupiając się na jak najszybszym rozwiązaniu jak największej ilości zadań. Pytanie, czy to dobrze?

Wyniki konkursu poznamy w przeciągu dwóch tygodni, gdy strona czeska dokona podsumowania swojej edycji, ponieważ maraton rozgrywał się równolegle. Nad polską edycją maratonu czuwała nauczycielka matematyki SP 18 – mgr Marzena Bugiel.

SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here