Cała Polska Czyta Dzieciom – również raciborzanie [ZDJĘCIA]

0
"Cała Polska Czyta Dzieciom" w Raciborzu

Przedszkolaki miały okazję wysłuchać „Zbawców książek” Agnieszki Stelmaszyk i „Muuundialu na pastwiskach” Wiesława Drabika.

W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 9 w Brzeziu gościła grupę dzieci z Przedszkola nr 16. Książki Agnieszki Stelmaszyk „Zbawcy książek” i „Monia ratuje Faraona” oraz Wiesława Drabika „Chory kotek” z wielkim zaangażowaniem przeczytali rodzice i dziadkowie przedszkolaków. Spotkanie zakończyło się wspólną recytacją „Lokomotywy” Juliana Tuwima i słodkim upominkiem przyniesionym przez jednego z lektorów – dziadka Franciszka.

- reklama -

Bardzo mundialowo zrobiło się z kolei w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, gdzie gościł Artur Potaczek – trener raciborskiej Akademii Piłkarskiej GOL. Ubrany w strój piłkarski i zaopatrzony w biało-czerwony szalik wywołał entuzjazm wśród młodych kibiców z Przedszkola nr 10. Dzieci wysłuchały zabawnego opowiadania Wiesława Drabika „Muuundial na pastwiskach”, a następnie chętnie dyskutowały na temat ulubionych piłkarzy, klubów i zbliżającym się Mundialu, który zdaniem przedszkolaków wygrają oczywiście Polacy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here