Biblioteka na Kasprowicza będzie zamknięta do października

Biblioteka przy ul. Kasprowicza w Raciborzu
Biblioteka przy ul. Kasprowicza w Raciborzu

To ostatnia chwila, żeby odwiedzić bibliotekę na Kasprowicza 12 i zaopatrzyć się na wakacje w książki, filmy na DVD, płyty CD z muzyką, gry planszowe czy czasopisma.

Od 2 lipca z powodu remontu zamknięte będą wszystkie oddziały raciborskiej biblioteki działające przy ul. Kasprowicza 12: Wypożyczalnia Główna, Mediateka i Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży.

- reklama -

To ostatnia chwila, żeby odwiedzić bibliotekę na Kasprowicza 12 i zaopatrzyć się na wakacje w książki, filmy na DVD, płyty CD z muzyką, gry planszowe czy czasopisma. Dobra wiadomość jest taka, że będzie można wypożyczyć dwa razy więcej zbiorów niż zwykle i na długi czas – bo aż do października.

W związku z remontem czytelnicy biblioteki nie muszą obawiać się kar za przetrzymanie zbiorów x termin zwrotu zostanie automatycznie ustawiony do października. Wszyscy spragnieni nowości mogą oczywiście odwiedzić tzw. „pogotowie książkowe”, które od 2 lipca będzie działało w bibliotece przy Rynku 12. Tu będzie można także dokonać zwrotu zbiorów wypożyczonych w Centrali na Kasprowicza 12.

Czytelnicy mogą do 22 czerwca składać zamówienia na zbiory (dotyczy Wypożyczalni Głównej, Mediateki i Eureki) przez internet, po zalogowaniu się do katalogu online Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Zamówienia na zbiory złożone po tym terminie będą realizowane w październiku, po zakończeniu remontu.

– Liczymy, że w ciągu najbliższych trzech tygodni nasi czytelnicy pomogą nam się spakować, wypożyczając jak najwięcej książek i innych zbiorów. Zapraszamy do licznych odwiedzin – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj