Tydzień literackich atrakcji w Bibliotece na Płoni [ZDJĘCIA]

0
Biblioteka na Płoni Tydzień Czytania Dzieciom (16)
Dzieciom czytała emerytowana bibliotekarka Małgorzata Drobnicka.

Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni obfitował w wiele ciekawych, literackich wydarzeń. W programie biblioteki znalazło się przestawienie „Złota Rybka”, głośne czytanie i akcja „Jak nie czytam, jak czytam!”. 

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia Publiczno-Szkolna nr 5 na Płoni zainaugurowała przedstawieniem „Złota Rybka” w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, jednocześnie pomagając Rybakowi wołać złotą rybkę i chętnie odpowiadając na pytania aktorów.
Z kolei 7 czerwca uczniom czytała emerytowana bibliotekarka Małgorzata Drobnicka. Opowiadanie o „Wiedźmce i Magu” ze zbioru „Czarownice są wśród nas” wywoływało mnóstwo śmiechu a sama książka zaraz po przeczytaniu została błyskawicznie wypożyczona przez jednego z uczestników.
Na zakończenie Tygodnia Czytania filia włączyła się w akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”, której organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole” przy wsparciu m.in. Biblioteki Narodowej. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie wybrali się do ogrodu przy szkole, gdzie oddając się lekturze ulubionych książek, włączyli się tym samym w bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here