Zamkowa Noc z Duchami [ZDJĘCIA]

Już po raz siódmy dzieci mogły zakończyć rok szkolny z Zamkiem Piastowskim. Jak zwykle nie zabrakło szczypty horroru i różnorodnych atrakcji.

21 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zorganizował VII Zamkową Noc z Duchami. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Różnorodne zabawy przygotował Crazy Club. Studenci PWSZ w Raciborzu wykonywali sztuczne rany i zaplatali warkoczyki, a Klub Młodzieżowy Strefa zaprosił na sztuczki z balonami i origami oraz gipsowanie rąk. Odbyły się także warsztaty bębniarskie. Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry przygotowało natomiast obozowisko Słowian i Wikingów. Na zamkowym dziedzińcu można było spotkać żywą rzeźbę – Lolitę, szczudlarzy, Raciborka i strażaków z PSP Racibórz.

- reklama -

Miała również miejsce gra terenowa „Poszukiwanie ducha fizyki na Zamku Piastowskim” przygotowana przez Jana Kalabińskiego, Patrycję Kozak oraz uczniów i absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 Mechanik. Polegała ona na odnalezieniu stanowisk z doświadczeniami w różnych zakamarkach zamku. W programie znalazły się także występy, które z powodu niesprzyjającej pogody przeniesiono do sali konferencyjnej. Zaprezentowały się solistki i tancerze zespołu Zyg-Zak oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Publiczność mogła zobaczyć pokaz Capoeiry i spektakl grupy teatralnej Czwarta Ściana z MDK.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj