Policjanci z wizytą w „Zielonym Zakątku” w Pogrzebieniu

Raciborscy policjanci z wizytą w

Podczas wizyty w Placówce Szkolno-Wychowawczej „Zielony Zakątek”, mundurowi przekazali dzieciom maskotki i słodycze.

10 lipca raciborscy policjanci odwiedzili wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej „Zielony Zakątek” w Pogrzebieniu. Na czele delegacji mundurowych stanął Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, insp. Łukasz Krebs.

- reklama -

Wizyta z drobnymi upominkami była możliwa dzięki gościom, którzy swoją obecnością uświetnili uroczyste obchody Święta Policji w raciborskim garnizonie. Odpowiedzieli oni na prośbę Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa i, zamiast kwiatów, z okazji uroczystości ofiarowali pluszaki i słodycze, które miały umilić wychowankom pobyt w placówce.

– Dla wszystkich stróżów prawa dzieci są najważniejszymi istotami na świecie. Cieszę się, że mogę dziś w imieniu naszych gości, którzy, z okazji Święta Policji, tak hojnie odpowiedzieli na prośbę, aby zamiast kwiatów ofiarować słodycze i zabawki, wręczyć te upominki. Każdy uśmiech, który pojawia się na twarzy dziecka, nieraz pomimo smutku i cierpienia, sprawia nam ogromną radość i satysfakcję – podkreślał w trakcie wizyty w „Zielonym Zakątku” szef raciborskiego garnizonu.

Podczas wizyty nie zabrakło wskazówek i dobrych rad na temat bezpiecznego wypoczynku w domu i nad wodą. Spotkanie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z dyrekcją placówki oraz przybliżenia założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas”, Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Dla mundurowych, wychowankowie również mieli miłą niespodziankę – przygotowali dla nich występ i zaśpiewali kilka piosenek. Z kolei mundurowi pozwolili im obejrzeć z bliska policyjny radiowóz i jego wyposażenie, chętnie opowiadając przy tym o swojej codziennej pracy.

– Wszystkim darczyńcom, którzy ufundowali podarunki dla dzieci, serdecznie dziękujemy! – dziękują raciborscy policjanci.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here