Raciborską bibliotekę czekają duże zmiany [ZDJĘCIA]

Biblioteka przy Kasprowicza przejdzie gruntowny remont
Biblioteka przy Kasprowicza przejdzie gruntowny remont

Z powodu remontu nieczynna jest biblioteka przy ul. Kasprowicza. Modernizacja czeka również bibliotekę w Brzeziu, a filia w Studziennej całkowicie zakończyła swoją działalność.

30 czerwca z powodu gruntownego remontu zamknięte zostały wszystkie oddziały działające w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu: Wypożyczalnia Główna, Mediateka oraz Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży. Zwrotu zbiorów wypożyczonych w Centrali można dokonać w bibliotece przy Rynku 12. Tu działa także tzw. „pogotowie książkowe” dla wszystkich spragnionych nowości książkowych. W związku z remontem czytelnicy biblioteki nie muszą obawiać się kar za przetrzymanie zbiorów – termin zwrotu został automatycznie ustawiony do października.

- reklama -

Od przyszłego tygodnia aż do końca wakacji nieczynna będzie również Filia nr 9 w Brzeziu (ul. Myśliwca 9), która przejdzie remont. Z kolei z mapy raciborskich bibliotek znika Filia Publiczno-Szkolna nr 1 działająca w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Studziennej. Zwroty wypożyczonych tu zbiorów przyjmowane będą w pozostałych filiach bibliotecznych.

Tutaj przeczytasz historię biblioteki w Studziennej: Poznaj swoją bibliotekę: Filia w Studziennej

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj