Mundurowi zawitali do Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

0
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” GCK w Nędzy
Spotkanie w Nędzy było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa podczas wakacji.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Tym razem mundurowi zawitali do GCK w Nędzy, gdzie przypomnieli słuchaczom o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania wakacji.

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci z Kuźni Raciborskiej organizują liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. W poniedziałek w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi. W spotkaniu tym uczestniczył dzielnicowy Rafał Budnik oraz komendant Marek Ryszka. Przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazano na konieczność używania elementów odblaskowych, jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wzywać pomoc.Dzieci chętnie dzieliły się z mundurowymi swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Rozmawiali o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się przydarzyć i wspólnie szukali sposobów ich rozwiązania.

- reklama -

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here