Akcja „Smog”. Kontrole policji w całym kraju

Policyjna akcja Smog. Kontrole samochodów w całym kraju

Celem działań prowadzonych przez policjantów drogówki ma być wyeliminowanie z ruchu tych pojazdów, które mogą nadmiernie zanieczyszczać środowisko naturalne.

30 lipca, w całym kraju trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. – Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin – wyjaśnia BRD KGP. Podczas przeprowadzanych kontroli, policjanci będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym pojazdów.

- reklama -

Działania mają pozwolić na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów, zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Jednocześnie akcja ma charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

– Ze względu na wciąż rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz negatywny wpływ wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji – dodają policjanci.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj