Zmarła s. Felicyta ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego

Siostra Felicyta do Klasztoru Annuntiata wstąpiła w 1952 roku. Była założycielką Kręgu Biblijnego przy Parafii Matki Bożej.

29 lipca w wieku 86 lat zmarła s. Felicyta, Eugenia Błędzka, ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.

- reklama -

Siostra Felicyta pochodziła z Kaszub. Do Klasztoru Annuntiata wstąpiła w 1952 roku. Od pierwszych lat życia zakonnego pracowała jako nauczyciel religii w parafii św. Mikołaja i parafii NSPJ. Przez prawie 20 lat była misjonarką w Paragwaju, przebywała też w innych krajach Ameryki Łacińskiej. Po powrocie z misji pracowała w Klasztorze Annuntiata w Raciborzu.

Przed piętnastoma laty założyła Krąg Biblijny przy Parafii Matki Bożej. Jego członkowie spotykali się w każdy czwartek, aby wspólnie z Siostrą i o. Janem Ochlińskim, kapelanem Klasztoru, modlić się, czytać Pismo Święte i rozważać Ewangelię.

Uczestniczyła w licznych przedsięwzięciach różnych grup i organizacji. Była wielokrotnie gościem Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie dzieliła się swymi wrażeniami z misji oraz pomagała formować naszą duchowość. Regularnie raz w tygodniu udawała się do Domu Pomocy Społecznej Iskierka przy ul. Ocickiej, aby wśród podopiecznych nieść Dobrą Nowinę, Radość, Otuchę oraz szeroko pojęte wsparcie duchowe.

– S. Felicyta była Osobą niezwykle dobrą, serdeczną, życzliwą, wyrozumiałą, skromną i zawsze uśmiechniętą. Interesowała się naszym życiem i naszych Rodzin. Dawała nam dobre rady. Otulała swym ciepłem i miłością. Wiemy, że bardzo dużo się modliła za nas i wszystkich, których obejmowała swym pięknym sercem. Zawdzięczamy Jej wiele. Zachowamy Jej niezwykłą Osobę w naszych wdzięcznych sercach. Dziękujemy Bogu za ten niezwykły dar, jakim była dla nas Siostra Felicyta. Będzie zawsze nam pomocą i patronką. Zawsze będziemy się za Nią modlić o życie wieczne w Niebie – mówią Członkowie Kręgu Biblijnego przy Parafii Matki Bożej.

Pożegnanie Czcigodnej Siostry odbędzie się podczas nabożeństwa Żałobnego, Eucharystii, jakie zostanie odprawione w dniu 1 sierpnia (środa) o godz. 10:30 w Kaplicy Klasztoru Annuntiata w Raciborzu, ul. Starowiejska 152. Wcześniej, o godz. 10:00, zostanie odmówiony w Jej intencji Różaniec. Po Eucharystii odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu Jeruzalem przy grobach Sióstr z Klasztoru Annuntiata.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej i Siostrom Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego składają Członkowie Kręgu Biblijnego przy Parafii Matki Bożej.

s felicyta raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj