W Jastrzębiu rozbito grupę dilerów narkotykowych [ZDJĘCIA]

W Jastrzębiu Zdroju zatrzymano kilka osób podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę. fot.: policja Jastrzębie Zdrój

Na wniosek jastrzębskich śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował trzech dilerów narkotykowych. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 26, 38 i 53 lat. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 110 gramów amfetaminy, ponad 540 tabletek ekstazy oraz ponad 410 gramów marihuany. Oprócz tego, kryminalni zabezpieczyli 10 tysięcy złotych, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępczego procederu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie dilerów jest wynikiem intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej. Podejrzani to mężczyźni w wieku 26, 38 i 53 lat.. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 110 gramów amfetaminy, ponad 540 tabletek ekstazy oraz ponad 410 gramów marihuany. Część narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Oprócz tego, kryminalni zabezpieczyli 10 tysięcy złotych, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępczego procederu. Ponadto śledczy znaleźli 16 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 13 tysięcy złotych. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Jastrzębia, za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, był zobowiązany do noszenia specjalnej opaski nadzoru elektronicznego.

- reklama -

Jak ustalili śledczy, dilerzy rozprowadzali narkotyki wśród kilkunastu osób, w tym także z Jastrzębia-Zdroju. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. W piątek na wniosek policjantów i prokuratora, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Jastrzębscy dilerzy w więzieniu mogą spędzić nawet na 10 lat.

publ.: /EnDe/

żródło: KPP Jastrzębie- Zdrój

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj