Policyjny Dzień Odblasków w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0
Policyjny Dzień Odblasków w Raciborzu
Policyjny Dzień Odblasków w Raciborzu

Mundurowi z raciborskiej drogówki rozdawali na terenie całego miasta elementy odblaskowe pieszym uczestnikom ruchu drogowego.

Raciborscy policjanci włączyli się wczoraj, 1 października, działania związane z Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Mundurowi z raciborskiej drogówki rozdawali na terenie całego miasta elementy odblaskowe pieszym uczestnikom ruchu drogowego, propagując w ten sposób zarówno obowiązek, jak i zalety używania odblasków.

- reklama -

Akcja nie przypadkowo prowadzona była właśnie 1 października. W ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem” mundurowi wręczali odblaski pieszym, podkreślając, jak ważne jest ich noszenie – szczególnie jesienią i zimą. Policjanci apelują też do rodziców, babć i dziadków, by zadbali o widoczność ich pociech nie tylko po zmroku.

Wywodząca się z Norwegii idea organizowanego od 2016 roku Ogólnopolskiego Dnia Odblasków ma na celu zachęcenie jak największej liczby pieszych do noszenia odblasków, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale i w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here