Remont biblioteki przy Kasprowicza zmierza ku końcowi

1
remont biblioteki w raciborzu

Prace remontowe w raciborskiej bibliotece przy Kasprowicza 12, które rozpoczęły się w czerwcu 2018 r. dobiegają końca. Remont idzie zgodnie z planem, a otwarcie ma nastąpić w pierwszej połowie listopada.

Wszystkie oddziały działające przy ul. Kasprowicza 12, czyli: Wypożyczalnia Główna, Mediateka oraz EUREKA – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zostały zamknięte dla czytelników z dniem 30 czerwca. Powodem jest generalny remont obejmujący m.in. dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych.

- reklama -

remont biblioteki w raciborzu

– Każdego dnia odbieramy mnóstwo telefonów i maili z zapytaniem kiedy otwarcie Kasprowicza. Nasi czytelnicy przede wszystkim tęsknią już za nowościami książkowymi i po prostu biblioteką jako miejscem, które z przyjemnością odwiedzali. Sporo osób jest także zaniepokojona karami za przetrzymanie zbiorów – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

remont biblioteki w raciborzu

Tu bibliotekarze uspokajają – wszystkie terminy zwrotu zbiorów wypożyczonych w Wypożyczalni Głównej, Mediatece oraz EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży zostały automatycznie ustawione do 30 listopada. Nie oznacza to jednak, że na otwarcie czytelnicy będą musieli czekać aż tak długo!

– Liczymy, że otwarcie biblioteki na Kasprowicza nastąpi w pierwszej połowie listopada. Do tego czasu zachęcamy do odwiedzin naszych filii bibliotecznych. – podsumowuje dyrektor MiPBP.

oprac./A/

fot. MiPBP

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here