Młodzi konstruktorzy tworzyli cuda z klocków LEGO

0
warsztaty Lego Biblioteka Ocice

Bezpłatne warsztaty z wykorzystaniem najpopularniejszych na świecie klocków odbyły się w bibliotece w Ocicach. Podobnie jak wakacyjna edycja warsztatów, również i te zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych.

Klocki LEGO to idealne narzędzie do rozwijania kreatywności od najmłodszych lat a zajęcia z ich wykorzystaniem są zawsze ciekawe, wesołe i inspirujące. Poza tym rozwijają nie tylko logiczne myślenie  i zdolności manualne, ale także poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Młodzi konstruktorzy w Ocicach już na pierwszym spotkaniu samodzielnie tworzyli konstrukcje z klocków LEGO WeDo 2.0 rozbudowując je o wprawiające w ruch elementy elektroniczne. Tym sposobem powstały m.in. wiatraczek i marsjański łazik.

- reklama -

Oczywiście kreatywność dzieci w zetknięciu z LEGO nie zna granic, dlatego spotkania będą z całą pewnością kontynuowane. Kolejne spotkanie już w następną środę – zapewnia Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Inicjatywie sprzyja dotacja pozyskana z Budżetu Obywatelskiego 2017/2018 w ramach projektu „Ocickie Centrum Multimedialne”.

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here