O magicznej Polsce wielu kultur na festiwalu Wiatraki [ZDJĘCIA]

Anna Kobus. Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki
Anna Kobus. Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki

O prawosławnej mszy na zamarzniętym Bugu, romskim Taborze Pamięci, Karczmie Piwnej w Katowicach i… procesji wielkanocnej w Pietrowicach Wielkich mówili Anna i Krzysztof Kobusowie.

Trwa 15. edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki. W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, organizatorzy postanowili zainspirować do podróży po Polsce. W sobotnim programie znalazło się slajdowisko „Magiczna Polska wielu kultur”, które przedstawili Anna i Krzysztof Kobusowie. – Polska jest krajem niezwykłym, który poznawać można bez końca – uważają. Podczas pokazu mówili o romskim Taborze Pamięci, spotkaniu przy grobie cadyka Elimelecha w Leżajsku, prawosławnej mszy na zamarzniętym Bugu czy święcie Spasa na świętej Górze Grabarce. Można było poznać bliżej Turki Wielkanocne w Dolinie Sanu, Misterium Męki Pańskiej czy Karczmę Piwną na Nikiszowcu. Wśród odwiedzonych i uwiecznionych miejsc znalazły się także Pietrowice Wielkie ze swoją procesją konną w Poniedziałek Wielkanocny.

- reklama -

Anna i Krzysztof Kobusowie to fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków, egzotyczne podróże oraz odkrywanie Polski. Autorzy zdjęć do ponad 25 albumów (m. in. „Super Polska”, „Polska wielu kultur”, „Polski Alef-Bet”, „Birma złota łza”), z czego przeważająca większość poświęcona jest naszemu krajowi. Na stałe współpracują z wiodącymi pismami podróżniczymi i wydawnictwami książkowymi. Ich zdjęcia zobaczyć można na stronie www.travelphoto.pl. Od kiedy ich rodzina powiększyła się, ruszają na wyprawy z synkami, którzy pomagali im, nie przeszkadzając podczas zbierania materiału do albumu o Polsce wielu kultur. Swoim doświadczeniem z rodzinnych podróży dalekich i bliskich dzielą się poprzez portal Małego Podróżnika www.malypodroznik.pl.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here