Oświadczenie wicestarosty Marka Kurpisa w sprawie koalicji RdZR i PO

Oświadczenie Kurpisa

W tym tygodniu na jednym z lokalnych portali ukazał się artykuł dotyczący możliwego podziału stanowisk w powiecie raciborskim. Przypomnijmy, że władzę utrzymała koalicja Razem dla Ziemi Raciborskiej oraz Platforma Obywatelska, tymczasem – jak wynika z wypowiedzi niektórych polityków – RdZR otworzyło się na rozmowy z radnymi Prawa i Sprawiedliwości o możliwej współpracy programowej, a nawet miejscach w zarządzie powiatu. Publikujemy oficjalne stanowisko wicestarosty Marka Kurpisa (radnego z Razem dla Ziemi Raciborskiej) dotyczące spekulacji na temat tworzenia nowej koalicji. 

Szanowni Państwo,

- reklama -

Nawiązując do artykułu na jednym z portali dementuję jednoznacznie, abym jako przyszły radny wybrany z listy Razem Dla Ziemi Raciborskiej miał prowadzić uzgodnienia z PIS w sprawie mojego przejścia, czy też sformułowania zarządu z powyższą partią. Jest to dla mnie bardzo krzywdząca sytuacja… Jestem przekonany, że powyższy artykuł nie pojawił się przypadkowo… Aktualnie prowadzone są rozmowy na temat przyszłego funkcjonowania koalicji Razem oraz PO. Wspólnie ustaliliśmy, iż ich nie upubliczniamy do momentu podjęcia decyzji o naszych działaniach. Zatem komu zależy, aby rozbić ugrupowanie Razem? Komu zależy, aby wbić klin między Razem a PO? Komu wreszcie zależy, aby poprzez manipulację słowną zdezorientować wyborców ugrupowania, które wygrało wybory?
Odpowiedź zostawiam Państwu…
Jednocześnie informuję, iż wszystkie osoby, które szkalują w komentarzach moje dobre imię muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi….

Marek Kurpis

/oprac. wk/

- reklama -