Raciborski policjant zatrzymał pijanego kierowcę w Rybniku

Policja
Policja

Będący po służbie sierż. szt. Wojciech Bednarek z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zatrzymał jadącego zygzakiem kierowcę. Okazało się, że ten ma w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

W minioną sobotę ok. godz. 14:30 sierż. szt. Wojciech Bednarek z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, będąc po służbie i jadąc prywatnym samochodem, na jednej z ulic Rybnika zauważył kierującego peugeotem, który poruszał się zygzakiem i zmieniał pasy ruchu, powodując zagrożenia dla innych kierowców. Natychmiast postanowił zareagować i zatrzymać kierującego. Ze względu na brak możliwości bezpiecznego wyprzedzenia i zablokowania tego samochodu jechał za nim. Na ul. Ks. Popiełuszki pojazd ten uderzył w element infrastruktury drogowej. Wtedy to raciborski policjant podbiegł do kierowcy, wyjął kluczyki ze stacyjki jego samochodu i uniemożliwił dalszą jadę. Jednocześnie o całym zdarzeniu telefonicznie powiadomił rybnicką policję. Na miejsce przyjechał patrol drogówki, który sprawdził trzeźwość 50-letniego kierowcy. Alkomat wykazał prawie trzy promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy peugeota. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. 50-latkowi grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

- reklama -

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs za wzorową i godną naśladowania postawę postanowił wyróżnić sierż. szt. Wojciecha Bednarka nagrodą pieniężną.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here