Dzień św. Marcina w SP4 [ZDJĘCIA]

Dzień św. Marcina w SP4
Dzień św. Marcina w SP4

We wtorkowe popołudnie spod kościoła farnego wyruszył orszak świętego Marcina.

W tym roku po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu zorganizowano obchody dnia św. Marcina. Współorganizatorem tego święta była parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu.

- reklama -

Orszak św. Marcina wyruszył we wtorkowe popołudnie spod kościoła farnego. Dzieci z lampionami wędrowały głównymi ulicami Raciborza do budynku szkoły przy ul. Kasprowicza. Tam czekało na nich jeszcze wiele atrakcji. Starsi uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali scenki z życia św. Marcina. Później odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności świętego oraz o zwyczajach związanych z obchodami tego święta. Uczniowie klasy czwartej recytowali wiersze i śpiewali piosenki w języku niemieckim, których uczyli się na lekcjach języka niemieckiego. Dla wszystkich uczestników zabawy przygotowano poczęstunek. Rodzice upiekli pyszne ciasta, a Piekarnia Alfred ufundowała marcińskie rogale.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta w naszej szkole. Piekarni Alfred za przepyszne rogale, panu K. Bieńkowi za użyczenie konia, na którym podążał w procesji św. Marcin, wszystkim uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, a także nauczycielom za wspaniałe świętowanie. Szczególne podziękowania kierujemy również do germanistek: pani Zuzanny Bednarskiej i pani Sabiny Ryś, które zapoczątkowały nową tradycję w naszej szkole i przygotowały tę uroczystość – dziękuje szkoła.

fot. SP4
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here