Uciekający przed drogówką odpowiedzą za przestępstwo

1
Motocykliści uciekali przed policją

Dwóch mieszkańców powiatu raciborskiego w wieku 17 i 22 lat dopuściło się złamania prawa w niedzielne popołudnie, kiedy prowadząc motocykle nie zatrzymali się do kontroli drogowej. 

W niedzielę, 25 listopada, około godziny 15:15 na ulicy Głównej w Krzyżanowicach patrol raciborskiej drogówki w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zauważył dwóch kierujących motocyklami, którzy na widok radiowozu skręcili w boczną ulicę. Zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie udali się za kierującymi dając im sygnały by się zatrzymali, ci jednak nie reagowali. Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę jednego z kierowców w rejonie ulicy Moniuszki. Drugi motocyklista widząc zatrzymanie jego kompana zawrócił, tłumacząc się, że nie widział sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych do zatrzymania. Mężczyźni okazali się być mieszkańcami powiatu raciborskiego w wieku 17 i 22 lat. Tu wyjaśniła się też przyczyna ich ucieczki tj. brak uprawnień do kierowania 17-letniego kierowcy oraz brak dokumentów jego motocykla, natomiast 22-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy i nie miał zamontowanej tablicy rejestracyjnej.

- reklama -

W związku z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwo, dwóch mężczyzn musi się liczyć się z konsekwencjami ucieczki. Obecnie kierowcy uciekającemu przed policją grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni. O dalszym losie motocyklistów zadecyduje sąd.

oprac. /kc/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. damian

    I bardzo słusznie, stworzyli ogromne zagrożenie i wszystko rozumiem, ale ileż można? drogówka miała co robić w czasie jak ich kierowcy unikali pewnie z yanosikiem, ale powinni się zajmować pijanymi najbardziej…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here