Dzień otwarty w raciborskiej komendzie

0
racibórz policja dzień otwarty
Młodzież mogła osobiście przetestować specjalistyczny sprzęt

27 listopada raciborscy policjanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży zainteresowanej pracą w policji, zorganizowali dzień otwarty komendy. 

Kom. Mirosław Szymański wspólnie z towarzyszącą mu asp. Agnieszką Krzyżyk i asp. Sztab. Grzegorzem Krupą spotkali się w ciągu całego dnia z pięcioma grupami uczniów klas maturalnych z Raciborza i powiatu głubczyckiego. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii ,,Policję tworzą ludzie… Twórzmy ją razem”

- reklama -

Młodzież podczas wizyty miała okazję przyjrzeć się codziennej pracy policji. Dodatkowo grupa obejrzała sprzęt i wyposażenie jakim dysponują mundurowi. Tą częścią programu zajmował się asp. sztab. Andrzej Kantyka, który szczegółowo omówił kilka jednostek broni i pokazał je słuchaczom. Natomiast asp. sztab. Grzegorz Krupa z raciborskiej drogówki omówił wyposażenie jakie jest wykorzystywane w codziennej służbie przez mundurowych. Policjanci podczas całego dnia odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez gości. Każdej grupie kom. Szymański szczegółowo przedstawił proces rekrutacji kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w Policji.

Więcej na temat młodzieży i szkół średnich tutaj

fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl
oprac. /kc/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here