XIV Forum Osób Niepełnosprawnych na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

XIV Forum Osób Niepełnosprawnych
XIV Forum Osób Niepełnosprawnych

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Aktywność – cudowny lek”.

1 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu miało miejsce XIV Forum Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Aktywność – cudowny lek”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Raciborski oraz Prezydent Miasta Raciborza.

- reklama -

Forum organizowane jest co roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które przypada 3 grudnia. W ten sposób organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne oraz spróbować znaleźć rozwiązania, które służyłyby pełnej integracji społecznej.

Gości przywitali: Jerzy Wiśniewski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” oraz Czesława Kordyaczny – Prezes Stowarzyszenia Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu. Po słownie wstępnym wygłoszonym przez Małgorzatę Rother-Burek miały miejsce prelekcje na temat wpływu aktywności na zdrowie, które wygłosiły mgr Ewelina Grabska – doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i dr Aleksandra Gamrot.

Jak co roku wręczono „Laur życzliwości”. W tym roku za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym został nagrodzony wicestarosta raciborski Marek Kurpis. Na zakończenie wystąpił Chór Brzezie pod dyrekcją Aleksandry Gamrot.

Prowadzącymi forum były Małgorzata Rother-Burek i Katarzyna Wiśniewska. Całość została przemigana w języku migowym przez Irenę Białuską.

Organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Podaj Rękę. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Miasto Racibórz, Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu oraz Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here