Wieczór poetycki w raciborskim LO 1

wieczór poezji ZSO 1 Racibórz
Wieczór poezji w ZSO nr 1 w Raciborzu fot. Emilia Krawczyńska

Uczniowie i społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu uczciła andrzejkowy wieczór w poetycki sposób.

Wieczór poetycki w LO 1 odbył się już po raz piąty. Poeci związani z I Liceum Ogólnokształcącym czyli dr Janusz Nowak i dr Jacek Molęda odczytali swoje najnowsze wiersze. W tym roku poza licealistami na wieczorze wystąpili uczniowie z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjaliści. Swoją twórczość zaprezentowali Martyna Slany z SP nr 1, Dawid Wypler z SP nr 15 oraz Alena Surma z ZSP z Baborowa. Uczniowie z ZSO nr 1 zaprezentowali się w składzie: gimnazjalistka Alicja Fluder, dziewczęta z Liceum Plastycznego: Agnieszka Urbanek i Maja Wacławczyk oraz licealiści z klas o profilu humanistycznym Monika Waniek, Roksana Karasiewicz i Tymoteusz Pawłowski.

- reklama -
ZSO 1 wieczór poetycki
Podczas wieczoru nie zabrakło również nastrojowej muzyki na żywo. fot. Julia Łubik

Poezja urozmaicona została wspaniałą muzyką na żywo w wykonaniu utalentowanych młodych artystów: Zuzanna Wieczosek zaśpiewała dwie ballady, na gitarze akompaniowała jej Dominika Plata, Ewa Pytel wykonała pieśń w towarzystwie skrzypaczki dr Katarzyny Kwiotek i gitarzysty Tymoteusza Pawłowskiego. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół “echø“, w skład którego wchodzi Tymek Pawłowski z 2 klasy humanistycznej oraz Tomek Lis – absolwent LO 1. Wydarzenie wyreżyserowały: Joanna Gizowska-Kurek i Grażyna Strózik.

więcej fotorelacji tutaj

fot. dr Gabriela Habrom – Rokosz, Julia Łubik, Emilia Krawczyńska, Jagoda Główka
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here