Warsztaty z ozobotami w SP15 [ZDJĘCIA]

0
Warsztaty z ozobotami w SP15
Warsztaty z ozobotami w SP15

Ozoboty to małe roboty, które umożliwiają przede wszystkim rozwój logicznego i algorytmicznego myślenia, szukania optymalnych rozwiązań oraz kreatywności wśród dzieci i młodzieży.

8 grudnia podczas kiermaszu świątecznego w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbyły się pierwsze warsztaty z ozobotami. Ozoboty to małe roboty, które zostały zakupione przez Radę Rodziców SP 15 w celu rozwijania umiejętności programowania, a przede wszystkim rozwoju logicznego i algorytmicznego myślenia, szukania optymalnych rozwiązań oraz kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem ozobotów można poprowadzić prawie z każdego przedmiotu. Jest to też doskonała alternatywa dla wykorzystania wolnego czasu. Małymi robotami można sterować, rysując na trasie poruszania się urządzenia kolorowe kody. Można też zakodować je za pomocą tabletu lub monitora komputera korzystając z internetowego edytora wizualnego.

- reklama -

Inicjatorką zakupu małych robotów jest nauczycielka informatyki Maria Senftleben. Podczas warsztatów poprzedzających kiermasz świąteczny, przeszkoliła nauczycieli różnych przedmiotów. W czasie kiermaszu świątecznego nauczyciele: Róża Szramek, Maria Senftleben, Marek Biliński i Tomasz Furman poprowadzili zajęcia dla wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, a dzieci chciałyby otrzymać ozobota w prezencie. Dzięki zakupionym ozobotom po zakończeniu przerwy świąteczno-noworocznej będą mogły ruszyć planowane od dawna zajęcia z robotyki.

fot. SP15
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here