PWSZ w Raciborzu otrzymała kolejną rządową dotację [ZDJĘCIA]

0

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu otrzymała kolejną pomoc finansową. Tym razem do raciborskiej uczelni powędruje 200 tysięcy złotych na remont akademika. O rządowym dofinansowaniu poinformował na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych wiceprezydent Raciborza, Michał Fita.

– Trzeba wykorzystywać każdą okazję by działać dla Raciborza. 2 tyg. temu w Warszawie miałem okazję spotkać się z wicepremierem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem. Podczas blisko godzinnego spotkania rozmawialiśmy o możliwościach realnej współpracy z raciborską PWSZ, w tym m. in. o studiach dualnych, których kształcenie oparte byłoby o lokalny biznes. Poruszyliśmy również tematy związane z rozwojem uczelni w zakresie rozwoju infrastruktury – mówi zastępca Dariusza Polowego, Michał Fita.

- reklama -

Wiceprezydent razem z członkiem Zarządu Województwa Śląskiego spotkał się z wiceministrem Piotrem Müllerem, który przekazał decyzję o przyznaniu dotacji celowej w wysokości 200 tys. zł na remont akademika w Raciborzu. – Informację z radością przekazałem dziś na ręce pani kierownik Biura Rektora naszej uczelni w towarzystwie dr Gabrieli Kryk – autorki części mojego programu wyborczego w zakresie współpracy Miasta Racibórz z PWSZ – podkreślił M. Fita.

/fot. Michał Fita, oprac. eu/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here