Zabezpiecz swoje mieszkanie wychodząc na zabawę sylwestrową!

Zabezpieczmy swoje mieszkanie, wychodząc na zabawę. fot.: pixabay.com

Za nami okres gorączkowych przygotowań i bożonarodzeniowych wyjazdów. Bardzo często jednak planujemy spędzenie ostatniego dnia Starego Roku na zabawach sylwestrowych poza miejscem naszego zamieszkania. Niestety, jest to również okres zwiększonego zagrożenia włamaniami do mieszkań i domów. Aby sylwestrowa zabawa była wolna od zmartwień, przygotujmy wcześniej nasze mieszkanie, tak aby ustrzec się zagrożeniami.

Planując Sylwestrową zabawę poza naszym mieszkaniem czy domem, pamiętajmy o kilku zasadach, które zwiększą bezpieczeństwo naszego dobytku i mogą uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami włamania.

- reklama -
  • Dobrze pozamykajmy wszystkie drzwi i okna. Nie zapominajmy również o bramach garażowych, drzwiach do piwnicy czy oknach na poddaszu.
  • Poprośmy sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie.
  • Rozważmy pozostawienie zapalonych świateł – tak aby sprawiały wrażenie obecności domowników na miejscu.
  • Nie zostawiajmy w mieszkaniu większej gotówki i przedmiotów wartościowych. Rzeczy wartościowe można zdeponować w banku lub sfotografować, spisać numery fabryczne, oznakować – wtedy, w razie kradzieży, ułatwi to ich odnalezienie.

Jeśli po powrocie okaże się, że doszło do włamania niczego nie ruszajmy i natychmiast zadzwońmy na Policję

Jeśli jesteśmy świadkami sytuacji, w której obce osoby obserwują i „kręcą się” wokół naszych zabudowań lub domu naszego sąsiada, w szczególności w pojazdach z tablicami rejestracyjnymi spoza naszego powiatu bądź województwa, to o naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwonią pod numer 112.

publ.: /EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here