Kontrole escape roomów w regionie

kontrole escape roomów racibórz

Po tragedii w koszalińskim escape roomie trwają kontrole tego typu obiektów w regionie. Escape room to forma rozrywki, w której uczestnicy zamykani są w pokojach z zagadkami, a wydostać mogą się po  rozwiązaniu łamigłówek.

4 stycznia w jednym z budynków w Koszalinie wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło pięć nastolatek. Po tym zdarzeniu Biuro do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji przeanalizowało działające w kraju escape roomy, następnie informacje przekazano komendom miejskim i powiatowym.

- reklama -

W powiecie raciborskim funkcjonuje jeden taki obiekt. Znajduje się na ul. Kościuszki w Raciborzu. Jego kontrola odbyła się w sobotę 5 stycznia. Jak podaje Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu w escape roomie ujawniono kilka elementów niezgodnych z przepisami, jednak nieprawidłowości nie były na tyle poważne, aby zamknąć obiekt.

W Rybniku znajduje się aż 6 obiektów typu escape room. Po kontroli funkcjonariusze zamknęli jeden pokój, z powodu stwierdzenia palnej ścianki działowej i zbyt małego przejścia. W każdym z obiektów stwierdzono problemy z ochroną przeciwpożarową. W sumie nieprawidłowości było 24, w tym 15 dotyczyło ewakuacji. Teraz zostaną wydane decyzje administracyjne, w wyniku których właściciele będą zmuszeni do usunięcia wspomnianych nieprawidłowości.

Wodzisław Śląski na swoim terenie posiada jeden escape room. Budynek przy ul. Kubsza został skontrolowany w poniedziałek 7 stycznia przez strażaków i inspektora nadzoru budowlanego. W związku z nieposiadaniem przez właściciela całej dokumentacji kontrola jest nadal w toku. Do tej pory nie stwierdzono poważnych naruszeń przepisów.

/fot. freeimages.com oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here