Amelia i Jakub królują! Najczęściej nadawane imiona w Raciborzu.

Najczęściej nadawane imiona w Raciborzu. fot.: pixabay.com

Poznaliśmy najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2018 roku w Raciborzu. Wielu zaskoczeń nie ma, od kilku lat w zestawieniach znajdziemy te same imiona. Wciąż nie wiesz, które nadać swojemu dziecku? Może najpopularniejsze imiona pomogą ci w podjęciu decyzji.

W minionym roku, w raciborskim USC, zarejestrowano 1345 urodzeń. To o 230 mniej wydanych aktów urodzeń, w porwaniu do rekordowego roku 2017, kiedy to w Raciborzu zarejestrowano aż 1575 dzieci.

- reklama -

Najpopularniejszymi imionami w naszym regionie, w 2018 roku to:
dla dziewczynek – Amelia, a dla chłopców- Jakub.

Wśród płci pięknej, miejsca na podium zajęły jeszcze Lena i Alicja. Imię Julia znalazło się na czwartym miejscu, kiedy jeszcze w 2017 roku, było to najczęściej nadawane imię dziewczynkom w Raciborzu. Tutaj widać odstępstwo od ogólnopolskiej statystyki najczęściej nadawanych imion. W Polsce na pierwszym miejscu znalazła się Zuzia, tuż za nią Julia (która króluje niepodzielnie w rankingach od kilku lat) i Zofia. Miejsca na podium nie znalazła Maja.

Po za wymienionym wyżej, Jakubem, chłopcom, w 2018 roku, nadawano najczęściej imiona: Szymon i Filip, podobnie jak w 2017 roku. Poza podium znalazł się Franciszek. To pokazuje, że w Raciborzu aktualny jest trend nadawania chłopcom imion biblijnych. W pierwszym półroczu 2018 roku, Ministerstwo Cyfryzacji w swoim komunikacie podało, że najpopularniejszymi imionami w Polsce dla chłopców były: Antoni, Jakub,Jan i Szymon

/EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here