Pijany 33-latek wywrócił TIR-a pod Wodzisławiem Śląskim [ZDJĘCIA]

0
Kierowca pojazdu miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Ciechanowa, który w niedzielę spowodował zdarzenie drogowe w Mszanie. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (27.01), około godziny 18.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem ciężarowym, który przyjechał na MOP w Mszanie, prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce pojechali policjanci z wodzisławskiej drogówki, którzy podczas wjazdu na drogę prowadzącą na parking zauważyli na przeciwległym pasie wskazany pojazd. Według relacji policjantów poruszająca się jezdnią ciężarówka otarła się o krawężnik, a następnie wjechała na drugi pas ruchu. Policjanci w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem marki DAF zjechali jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Mundurowi udali się za kierującym, który po chwili na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, a następnie wywrócił się na bok. Kierowca ciężarówki zniszczył nie tylko auto i naczepę, ale również bariery energochłonne, znaki drogowe, i ekrany akustyczne, był pijany. 33-letni mieszkaniec Ciechanowa wydmuchał na miejscu prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach. Rozbity zespół pojazdów zabezpieczono natomiast na parkingu depozytowym. Za jazdę z prawie 2 promilami alkoholu mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym.

- reklama -

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję. „Nie reagujesz – akceptujesz” – pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierowców, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci zatrzymali jeszcze czterech takich kierowców

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych. W przypadku zawieszenia kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje możliwość orzeczenia środka karnego, jakim jest przepadek pojazdu. Prowadzący postępowanie mogą zabezpieczyć samochód na poczet grożących mu majątkowych środków karnych.

publ.:/EmZet/
#KPP Wodzisław Śląski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here