Czterodniowe warsztaty fotograficzne w RCK dobiegły końca

0

Zakończył się cykl warsztatów fotograficznych z Mariuszem Grossem, który po raz kolejny zagościł do Raciborskiego Centrum Kultury, aby podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. 

W pierwszym dniu uczestnicy poznali sylwetki kilku ważnych fotografów specjalizujących się w portrecie, a prezentujących zupełnie odmienne do niego podejście. Rozmawiano także o sztuce portretu, który jest efektem spotkania dwóch osób. W piątek uczestnicy fotografowali się nawzajem, próbując ujarzmić naturalne światło zastane i szukać ciekawego punktu widzenia. Dostali też zadanie domowe na weekend.

- reklama -

warsztaty rck (2)
Dzień trzeci był wprowadzeniem do pracy ze światłem studyjnym, demonstracją technik oświetleniowych i ich wpływem na ostateczny odbiór wizualny portretowanej osoby. Na koniec omawiane były wykonane przez uczestników fotografie, przeanalizowano błędy, każdy otrzymał sugestie dla dalszego rozwoju swojego hobby. Na koniec wydrukowano najciekawsze prace każdego z uczestników, oprawiono w ramki i na tym zakończono kolejne feryjne spotkanie z fotografią.

/fot. RCK publ. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here