Park Jordanowski w Raciborzu pięknieje. Prace idą pełną parą [ZDJĘCIA]

Inwestycja rewitalizacji Parku Jordanowskiego w Raciborzu, ma zostać ukończona w tym roku. fot. D. Niestroj

Rewitalizacja Parku Jordanowskiego w Raciborzu ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Postanowiliśmy się przyjrzeć jak wyglądają postępy na placu budowy.

To miejsce, kiedyś bardzo chętnie odwiedzane przez raciborzan, lata świetności miało już dawno za sobą. Jeszcze w ubiegłym roku park straszył stanem technicznym huśtawek i brudną od psich odchodów piaskownicą. To ma się zmienić. Prace budowlane idą pełna parą i wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie ukończona w terminie.

- reklama -

We wrześniu 2018 roku, dzięki pozyskaniu prawie 3 milionowego wsparcia z funduszy unijnych ruszyła rewitalizacja tego miejsca.

Inwestycja ta wynika z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Racibórz na lata 2014-2020 i zdaniem urzędników jest jedną z kluczowych, realizowanych w obszarze rewitalizacji miasta. Przedmiotem przedsięwzięcia było stworzenie dla mieszkańców bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji w mieście.

Na terenie Ogródka zaplanowano szereg różnych atrakcji, w tym instalacji i urządzeń zabawowych dostosowanych do potrzeb osób w każdym wieku, także osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi.

– Ogródek Jordanowski jest miejscem o szczególnym znaczeniu dla miasta, gdyż skupia wokół siebie instytucje, które pozytywnie oddziaływają na proces rewitalizacji miasta – graniczy z Młodzieżowym Domem Kultury, w bliskim sąsiedztwie znajduje się także Miejska i Powiatowa Biblioteka, która również w ramach pakietu rewitalizacyjnego poddana została kompleksowej przebudowie ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz matek. Dopełnieniem powyższych działań są inwestycje realizowane na terenie budynków po byłej siedzibie Komendy Powiatowej Policji oraz w obszarze ul. Długiej oraz Placu Długosza – podkreślał rok temu, ówczesny prezydent miasta Mirosław Lenk

Projekt budowy miejskiego placu zabaw na terenie Ogródka Jordanowskiego został wybrany do dofinansowania w drodze otwartego konkursu. Wartość otrzymanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie aż 95% wartości kosztów kwalifikowalnych czyli 2 147 028,79 mln zł.

EnDe

fot.: EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here