W Oborze wyremontują ścieżkę rekreacyjną. Jest już wykonawca

1
Wkrótce ma się rozpocząć remont duktu łączącego Oborę z Markowicami

Już niedługo zostanie wyremontowana ścieżka rekreacyjna w Arboretum Bramy Morawskiej. Dokładnie jest to dukt łączący ulicę Wita Stwosza w Markowicach z parkingiem przed miejskim basenem i głównym wejście do arboretum.

Zakres rewitalizacji ścieżki zakłada usunięcie z niej suchych i żywych gałęzi, oraz drzew grożących załamaniem, jak również wyrównanie i utwardzenie nawierzchni, która obecnie jest zaniedbana i błotnista.

- reklama -

Ze względu na otoczenie lasu ścieżka jest niezwykle popularna i uczęszczana przez lokalnych mieszkańców z dziećmi lub psami, pieszo lub na rowerze. Korzysta z niej również wielu trenujących biegaczy, którzy przyjeżdżają do tego miejsca z całego Raciborza.

Obecnie, wiszące nad ścieżką gałęzie oraz nadwątlone drzewa , szczególnie w czasie wietrznej pogody, w każdej chwili mogą się oberwać i spaść na przechodzącą lub przejeżdżającą na rowerze osobę. Nawierzchnia ścieżki jest nieutwardzona, pełna dziur, a po deszczu bardzo błotnista. Tworzą się na niej trudne do pokonania koleiny i kałuże. Teren nie jest uzbrojony

Początkowo planowano przeznaczyć na to zadanie 205 000 zł brutto. Ostatecznie w przetargu wygrała firma DROBNY spółka z o.o. z Krzyżanowic, która zadeklarowała wykonanie tego zadania za kwotę 134 453,15 zł. Oprócz tego przedsiębiorstwa do przetargu stanęły jeszcze trzy inne.

Krzyżanowicka firma musi wykonać, między innymi następujące roboty:
– wycinka drzew i karczowanie pni,
– roboty ziemne,
– roboty drogowe w zakresie nawierzchni
– roboty towarzyszące

Oprócz robót podstawowych określonych w dokumentacji projektowej, wykonawca musi uwzględnić w ofercie koszty nadzoru ornitologicznego wynikające z konieczności wycinki drzew w okresie lęgowym ptaków.

Wykonawca zadeklarował ukończenie robót w terminie 20 dni od momentu przekazania mu placu budowy.

EnDe

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here