Nauczyciele poznawali problem cyberprzestępczości [ZDJĘCIA]

0

W ubiegłym tygodniu w Domu Kultury ,,Strzecha” w Raciborzu odbyło się szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych i pedagogów szkolnych w ramach kampanii pt. ,,Moje Bezpieczne(?) Dziecko”, ,,Cyberprzestrzeń – współczesne zagrożenia”.

Organizatorem szkolenia był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno – Edukacyjnym ,,Metis”. Kampania ta została zainicjowana w 2016 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem.

- reklama -

Wzorem lat ubiegłych Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu aktywnie włączyła się w realizację powyższej kampanii. W szkoleniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji insp. Łukasz Krebs, któremu towarzyszyli dzielnicowi oraz mundurowi z prewencji. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał członek zarządu województwa śląskiego Michał Woś. Prelegentami szkolenia byli policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach – podinsp. Adam Strzebińczyk i sierż. szt. Adam Basoń na czele z Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Krzysztofem Kazkiem, a także Wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach- Pani Aleksandra Kruszyńska.

Celem powyższej inicjatywy jest podniesienie świadomości odbiorców związanej z przedmiotową problematyką, a za ich pośrednictwem dotarcie do szerokiej grupy dzieci powiatu raciborskiego. Mundurowi podczas prelekcji omówili zadania Policji w zakresie zapobiegania przestępczości z nienawiści w cyberprzestrzeni oraz przybliżyli aspekt odpowiedzialności karnej w wirtualnym świecie. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem grona pedagogicznego, które przejawiało się aktywnością w dyskusji.

EnDe

#KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here