„To jest problem proboszcza” – Radny Wyglenda o pomyśle budowy nowego parkingu w mieście

3
Radny miejski Eugeniusz Wyglenda przeciwny jest zakupowi działki pod budowę przykościelnego parkingu. fot. EnDe

Miasto chce zakupić działkę w Brzeziu o wartości 120 000 zł, aby wybudować na niej przykościelny parking.

Raciborski magistrat planuje nabyć do „zasobu gminnych nieruchomości” działkę o powierzchni 0,2075 ha. Grunt położony jest w dzielnicy Brzezie przy ulicy Ap. Gawliny, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. św. Ap. Mateusza i Macieja. Jak poinformowała podczas ostatnich obrad Komisji Gospodarki Miejskiej naczelnik wydziału nieruchomości Elżbieta Sokołowska, koszt tej inwestycji ocenia się na około 120 000 zł. Działka jest obecnie w posiadaniu osoby fizycznej, która wyraziła chęć sprzedaży.

- reklama -

Ratusz planuje w tym miejscu wybudowanie parkingu, co jest zgodne z założeniami planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Brzezie. W ocenie urzędników jest potrzeba realizacji tego zadania, z uwagi na dużą ilość osób przyjeżdżających do kościoła, którzy nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów.

Z taką argumentacją nie zgadza się radny miejski, członek Komisji Gospodarki Miejskiej – Eugeniusz Wyglenda. -To nie jest nasza sprawa, to jest problem proboszcza parafii! Dlaczego my, za nasze pieniądze, mamy kupować i ofiarować ziemię komuś innemu? – zastanawiał się radny.

fot.: google maps

Swoje wątpliwości wokół pomysłu budowy parkingu w tym miejscu, wyraził podczas obrad komisji również były prezydent Raciborza – Mirosław Lenk. -Nie przeczę, że parking jest tam potrzebny, miejmy jednak na uwadze, że plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca, w pierwszej kolejności przewiduje zabudowę mieszkalno-usługową – podkreślał radny Lenk. – To jest typowa działka komercyjna – dodał. Zdaniem byłego prezydenta, zakup tej działki i wybudowanie tam parkingu spowoduje, że będzie to jeden z droższych parkingów w mieście, oczywiście pod względem poniesionych kosztów przez raciborski magistrat.

Projekt uchwały ostatecznie został pozytywnie zaopiniowany przez członków komisji. „Za” było czterech radnych: M. Czerner, M. Kusy, J. Łęski, M. Szukalski. Wstrzymali się od głosu: M. Fica, M. Kuliga, M. Lenk, P. Rycka, H. Mainusz. Swojego zdania nie zmienił radny Wyglenda i zagłosował przeciw.

Uchwała zostanie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta.

EnDe

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Wstrzymujących się ZAPAMIETAMY przy kolejnych wyborach. To przyzwolenie na takie marnotrawienie budżetu na który składają się wszyscy mieszkańcy,!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here