„To jest problem proboszcza” – Radny Wyglenda o pomyśle budowy nowego parkingu w mieście

3
Radny miejski Eugeniusz Wyglenda przeciwny jest zakupowi działki pod budowę przykościelnego parkingu. fot. EnDe

Miasto chce zakupić działkę w Brzeziu o wartości 120 000 zł, aby wybudować na niej przykościelny parking.

Raciborski magistrat planuje nabyć do „zasobu gminnych nieruchomości” działkę o powierzchni 0,2075 ha. Grunt położony jest w dzielnicy Brzezie przy ulicy Ap. Gawliny, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. św. Ap. Mateusza i Macieja. Jak poinformowała podczas ostatnich obrad Komisji Gospodarki Miejskiej naczelnik wydziału nieruchomości Elżbieta Sokołowska, koszt tej inwestycji ocenia się na około 120 000 zł. Działka jest obecnie w posiadaniu osoby fizycznej, która wyraziła chęć sprzedaży.

- reklama -

Ratusz planuje w tym miejscu wybudowanie parkingu, co jest zgodne z założeniami planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Brzezie. W ocenie urzędników jest potrzeba realizacji tego zadania, z uwagi na dużą ilość osób przyjeżdżających do kościoła, którzy nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów.

Z taką argumentacją nie zgadza się radny miejski, członek Komisji Gospodarki Miejskiej – Eugeniusz Wyglenda. -To nie jest nasza sprawa, to jest problem proboszcza parafii! Dlaczego my, za nasze pieniądze, mamy kupować i ofiarować ziemię komuś innemu? – zastanawiał się radny.

fot.: google maps

Swoje wątpliwości wokół pomysłu budowy parkingu w tym miejscu, wyraził podczas obrad komisji również były prezydent Raciborza – Mirosław Lenk. -Nie przeczę, że parking jest tam potrzebny, miejmy jednak na uwadze, że plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca, w pierwszej kolejności przewiduje zabudowę mieszkalno-usługową – podkreślał radny Lenk. – To jest typowa działka komercyjna – dodał. Zdaniem byłego prezydenta, zakup tej działki i wybudowanie tam parkingu spowoduje, że będzie to jeden z droższych parkingów w mieście, oczywiście pod względem poniesionych kosztów przez raciborski magistrat.

Projekt uchwały ostatecznie został pozytywnie zaopiniowany przez członków komisji. „Za” było czterech radnych: M. Czerner, M. Kusy, J. Łęski, M. Szukalski. Wstrzymali się od głosu: M. Fica, M. Kuliga, M. Lenk, P. Rycka, H. Mainusz. Swojego zdania nie zmienił radny Wyglenda i zagłosował przeciw.

Uchwała zostanie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta.

EnDe

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. proboszcz

    Panie Wyglenda! Ten parking jest tyle samo wart co boisko Studziennej 🙂

  2. Brbhuhh

    Szkoła nie ma porządnego placu zabaw ani boiska a civofiarowuja proboszczowi nowy parking. Brawo.

  3. Uuuuuu

    Wstrzymujących się ZAPAMIETAMY przy kolejnych wyborach. To przyzwolenie na takie marnotrawienie budżetu na który składają się wszyscy mieszkańcy,!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here