Pijany 81-latek spowodował kolizję i uciekł

0
81-latek "wydmuchał prawie dwa promile. fot.: pixabay.com

O tym jak zgubne są skutki jazdy pod wpływem alkoholu, przekonał się 81-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wsiadł „za kółko”, spowodowała kolizję i uciekł.

Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zdecydowanej reakcji mieszkanki powiatu rybnickiego, która zadzwoniła pod numer alarmowy i zawiadomiła o wszystkim Policję.

- reklama -

Do zdarzenia doszło w rejonie Urzędu Gminy w Gaszowicach. Wówczas kobieta zawiadomiła pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kierowcy, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem 40-latce, uderzył w jej pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Nieodpowiedzialny kierowca nissana został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Gaszowicach. Okazało się, że 81-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mieszkańca powiatu rybnickiego 1,7 promila alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

EnDe

#KMP Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here