Uroczystość Dnia Matki w Borucinie [ZDJĘCIA]

0
Dzień Matki Borucin
Występy z okazji Dnia Matki

Z okazji święta w Domu Kultury przygotowano dwa spektakle teatralne w wykonaniu dzieci.

Dzieci z ,,Teatrzyków Niewielkich” przedstawiły dwa spektakle w reżyserii Ireny Hlubek – grupa starsza ,, Królestwo Śpiochów”- autorstwa Marty Guśniowskiej oraz grupa młodsza „Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiła adaptację „Nieustraszonego stracha na wróble” autorstwa Grzegorza Majchrowskiego i Marii Giemzy. Spektakl ten w Czerwionce -Leszczynach na tegorocznym międzywojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym zajął 2 miejsce.

- reklama -

Borucin

Podczas uroczystości wystąpiły także dzieci z klas I i II, które zaśpiewały dla mam piosenkę. Były także wiersze recytowane przez całą klasę drugą, ale też laureatkę dwóch konkursów – Amelia Holubek zaprezentowała dwa wiersze: „Jak tu ciemno”- Danuty Wawiłow oraz „Bajkę o nieposłusznym osiołku” Agnieszki Kmity.

Panie Agata Szebel i Joanna Wójcik przedstawiły ciekawe układy taneczne z zespołem „TIK-TAK”. Pani Agata Szebel układ z tkaninami białymi i czerwonymi, których kulminacją były dwie polskie flagi, zaś pani Joanna Wójcik przygotowała krakowiaka. Oba układy prezentowane były na Jubileuszu 120-lecia Szkoły Podstawowej w Borucinie.

Dodatkową atrakcją programu było losowanie prezencików z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Podczas programu podziękowania za szycie elementów dekoracji, wykonanie rekwizytów teatralnych czy wyjazdy na przeglądy teatralne w charakterze opiekuna, wyjazd do Czerwionki po odbiór nagród otrzymały zaangażowane mamy dzieci z „Teatrzyku Niewielkiego”.

Borucin

,,Teatrzyk Niewielki” wraz z instruktorką pragną podziękować wszystkim oddanym Darczyńcom bez pomocy, których nie byliby w stanie wyjeżdżać na wojewódzkie przeglądy teatralne. Dziękują oni za wsparcie finansowe mieszkańcom Borucina i Krzanowic podczas występów kolędniczych.

Uroczystość Dnia Matki odbyła się w środę 29.05.2019 r. w Domu Kultury w Borucinie.

/mat. nadesłany publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here