Cleo gwiazdą wieczoru na Juwenaliach Raciborskich [ZDJĘCIA]

Cleo zaprezentowała utwory od hitu „My Słowianie” z płyty Donatana, poprzez kawałki ze swoich płyt, aż po covery piosenek na czasie.

Na zakończenie tegorocznych juwenaliów PWSZ w Raciborzu wystąpiła Cleo. Artystka zaprezentowała utwory od hitu „My Słowanie” z płyty Donatana, poprzez kawałki ze swoich płyt, aż po covery piosenek na czasie.

- reklama -

Cleo, czyli Joanna Klepko, to piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody. Urodziła się w 1983 roku w Szczecinie. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórze gospel „Soul Connection” oraz w duecie „Dwie Asie”. Przełomem w karierze wokalistki była współpraca z producentem muzycznym Donatanem. W 2013 muzycy wydali utwór „My Słowianie”, który okazał się hitem. Rok później Cleo wykonała go na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze, zajmując 14. miejsce. Kolejnym przebojem Cleo był nagrany z Donatanem i zespołem Enej utwór „Brać”. W listopadzie 2014 roku artystka wydała debiutancką płytę pod tytułem „Hiper/Chimera”. Krążek pokrył się potrójną platyną. W 2016 roku ukazał się drugi album Cleo – „Bastet” z piosenką „Zabiorę nas”. Uzyskał status platyny.

Rok 2018 przyniósł kolejne hity: „Łowcy gwiazd” oraz „Eva”, na którym gościnnie wystąpił polski wokalista reggae Mesajah. Cleo ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym dwie SuperJedynki czy Eska Music Awards 2014. Cleo na 2019 zapowiada nową płytę. 24 maja ukazał się jej kolejny singiel „Za krokiem krok”, który artystka zaśpiewała dla studentów PWSZ w Raciborzu i mieszkańców miasta.

fot. Maciej Brocki
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj