Rybnik: Kompletnie pijana kobieta prowadziła samochód

0
Pijana 48-latka usłyszała zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. fot.: pixabay.com

Wczoraj (10.06) w ręce mundurowych wpadła 48-latka. Kobieta prowadziła pojazd, mimo iż była kompletnie pijana. W jej organizmie były ponad 3 promile alkoholu. 

Policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili rutynową kontrolę na ulicy Granice w Świerklanach. Około godziny 15:30, zatrzymali kierującą audi. Mundurowi wyczuli od mieszkanki Jastrzębia-Zdroju silną woń alkoholu. Natychmiast przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 48 latka jest kompletnie pijana. Po badaniu stróże prawa stwierdzili ponad 3 promile w jej organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierująca odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- reklama -

Od początku roku policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy na drogach miasta i powiatu zatrzymali 208 kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. – Dlatego apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii – tłumaczy rzecznik rybnickiej komendy.

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. W takim wypadku niezwłocznie należy powiadomić policję.

EnDe

#KMP Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here