Szymocice festynowo rozpoczęły wakacje

0
Festyn w Szymocicach

Głównymi adresatami były dzieci, to przede wszystkim dla nich przygotowano program festynu.

Wakacje rozpoczęły się wprawdzie już tydzień wcześniej, jednak w związku z innymi wydarzeniami na terenie gminy Nędza mieszkańcy Szymocic postanowili na progu wakacji wspólnie bawić się podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 29 czerwca w centrum sołectwa, czyli na terenach wokół remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymocicach. Impreza była zorganizowana przez sołtysa Bartosza Salę, Radę Sołecką oraz strażaków z OSP Szymocice.

- reklama -

Festyn Szymocice

Oprócz konkurencji sportowych jak bieg na 50 m zakończony próbą strącenia strumieniem wody celów (w różnych kategoriach wiekowych mogły startować przy wsparciu rodziców nawet dzieci, które chodzą od kilku dni), konkurencji rodzinnych lub międzyrodzinnych, prawdziwego parku zabaw (zamki dmuchane, animatorzy, malowanie twarzy), wszyscy mogli podziwiać także pokaz umiejętności strażackich najmłodszych członków OSP Szymocice. Nie lada gratką było również oglądanie i testowanie wyposażenia radiowozu policyjnego i rozmowy z dzielnicowym w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”. Ponieważ festyn trwał wiele godzin, można było skorzystać z obfitej oferty kuchni festynowej – oprócz grilla, żurku, chleba ze smalcem i swojskimi ogórkami kiszonymi proponowano także „placki z blachy” , którymi raczyły nas babcie, kiedy w kuchniach królował tradycyjny piec zamiast płyty indukcyjnej. Od godziny 20.00 każdy mógł zatańczyć podczas zabawy, którą prowadził DJ, proponując odpowiednią do adresata muzykę.

Festyn Szymocice

Całość była możliwa dzięki wsparciu firmy ManTrans zarządzającą Żwirownią Babice II (wsparcie finansowe), Castoramie w Raciborzu (wsparcie rzeczowe), Urzędowi Gminy Nędza – zapewnienie profesjonalnego namiotu na imprezy plenerowe wraz
z wyposażeniem, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Nędzy (wsparcie finansowe), AquaBrax R.J. Makulik (wsparcie rzeczowe), piekarni NORD STUDNIK (wsparcie rzeczowe), RuckZug Racibórz (wsparcie finansowe), ferma Bochenek (wsparcie rzeczowe), Orion Racibórz (wsparcie rzeczowe), indywidualnym darczyńcom oraz przede wszystkim przedsiębiorczości mieszkańców wsi, którzy chętnie odpowiedzieli na akcję „Zbieramy złom na festyn dla naszych dzieci” zainicjowaną i zorganizowaną przez Radę Sołecką Szymocic. Niemal każdy na swojej posesji znalazł zbędne metalowe elementy, w efekcie zebrały się dwa kontenery, które w ramach sponsoringu przetransportowała firma Dedol. Skup surowców wtórnych w Rudach.

/materiał nadesłany publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here