Strażaccy oldboje walczyli o Puchar Prezesa OSP Owsiszcze

Oldboje walczyli w Krzyżanowicach
Zawody strażackie oldbojów rozegrano w gminie Krzyżanowice po raz dziesiąty.

W turnieju udział wzięło łącznie osiem drużyn oldbojów, czyli strażaków powyżej czterdziestego roku życia.

Zawody strażackie oldbojów rozegrano w gminie Krzyżanowice po raz dziesiąty, ich inicjatorem był prezes OSP Owsiszcze Bogdan Pientka. W tym roku to drużyna gospodarzy, czyli strażacy oldboje z OSP Owsiszcze zdobyli Puchar swojego Prezesa w zawodach sportowo-pożarniczych. Oldboje z Owsiszcz pokonali rywali z czasem 30,56 s. Zawodnicy zwycięskiej drużyny liczyli w sumie 368 lat. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Roszków z czasem 33,49 s, starsza od zwycięzców w sumie o 10 lat. Trzecią lokatę zajęła OSP Nowa Wioska (33,60 s) – najmłodsza drużyna startująca w zawodach oldbojów. Na wynik złożył się czas rozwinięcia linii gaśniczej oraz trafienia do tarczy strumieniem wody.
Nagrodami w zawodach były pamiątkowe puchary i dyplomy.

Nagrodę dla najstarszego strażaka zawodów otrzymał 78-letni Adolf Herzog z OSP Bieńkowice. Najstarsza drużyna zawodów, czyli OSP Rudyszwałd miała łącznie 428 lat.

Wyniki zawodów:

1. OSP Owsiszcze czas. 30,56 sek. (368 lat)
2. OSP Roszków czas 33,49 sek. (378 lat)
3. OSP Nowa Wioska czas 33,60 sek. (318 lat)
4. OSP Bolesław czas 35,28 sek. (341 lat)
5. OSP Rudyszwałd czas 45,14 sek. (428 lat)
6. OSP Krzyżanowice czas. 46,23 sek. (376 lat)
7. OSP Bieńkowice czas 46,85 sek. (393 lata)
8. OSP Tworków czas 53,93 sek. (333 lata)

Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldbojów o Puchar Prezesa OSP Owsiszcze odbyły się 29 czerwca.