„Lato z biblioteką” w Obozie Herosów

0
Zajęcia w raciborskiej bibliotece w ramach
fot. MiPBP

Miłośnicy wszelkich zadań logicznych, łamigłówek i zagadek spróbowali swoich sił w Labiryncie Dedala a pozostali odbyli lekcję szyfrowania wiadomości z Hermesem.

4 lipca uczestnicy „Lata z biblioteką” odwiedzili Obóz Herosów, dzięki lekturze bestsellerowej książki R. Riordana „Percy Jackson”.

- reklama -

Korzystając ze słonecznej pogody, uczestniczy wzięli udział w treningu zakończonym bitwą o sztandar. Ci którzy od sportu wolą sztukę, oddali się grze na rurach bum bum pod czujnym okiem Apollina. Kolejnym punktem programu były zajęcia w pracowni architektonicznej, gdzie dzieci tworzyły domki bogów z Ateną oraz w kuźni Hefajstosa, w której udało się wykłuć tarcze. Labirynt Dedala był miejscem, gdzie odnaleźli się miłośnicy łamigłówek, zadań logicznych i zagadek, a pozostali spędzili czas na nauce szyfrowania wiadomości wraz z Hermesem.

Kolejne spotkanie w ramach „Lata z biblioteką” będzie mieć miejsce w najbliższy wtorek 9 lipca od godziny 11:00. Tym razem zajęcia oparte będą na lekturze „Piotruś Pan” autorstwa Jamesa M. Barriego. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w quizie wiedzy, biegu Kapitana Haka po skarb, wykonać zielone czapeczki Piotrusia Pana, a także puścić latawce.

/MiPBP, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here