Klub Przyjaciół Biblioteki z wizytą we Wrocławiu

0
Klub Przyjaciół Biblioteki
20 sierpnia na chętnych czytelników czeka kolejna wycieczka.

Kiedy większość klubów zawiesza swoją działalność na czas wakacji, ten nie próżnuje, a wręcz przeciwnie-rozwija skrzydła!

Po całorocznych spotkaniach przy Bielskiej 12, sympatycy Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu wyruszyli na pierwszą z dwóch zaplanowanych tego lata wycieczek i odwiedzili stolicę Dolnego Śląska.

- reklama -

Celem wycieczki, poza zwiedzeniem miasta, było przede wszystkim odwiedzenie kolejnej na trasie biblioteki. Wybrano działającą zaledwie od dwóch lat bibliotekę na pierwszym piętrze Dworca-Wrocław Główny. Z zasobów biblioteki korzysta już 4 000 czytelników. Większość to osoby dojeżdżające do Wrocławia do pracy lub do szkoły oraz studenci. Spora grupa to czytelnicy narodowości ukraińskiej, dla których stale rozbudowuje się dział z literaturą w języku ukraińskim. Kolejnym punktem programu była Hala Stulecia i odpoczynek w Ogrodzie Japońskim oraz krótki przystanek na Rynku, gdzie uczestnicy wypatrywali słynnych wrocławskich krasnali.

20 sierpnia na chętnych czytelników czeka kolejna wycieczka. Tym razem celem podróży będzie skansen Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Planowy wyjazd o godzinie 7.03 z dworca PKP w Raciborzu. Koszty wycieczki ponoszą uczestnicy. Szczegółowe informacje u organizatora: Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12; tel. 32 415 84 86.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here