Koncert letni RCK: Operetkowo w parku Roth [ZDJĘCIA]

0
Naira Ayvazyan i Tomasz Białek
Naira Ayvazyan i Tomasz Białek

Przed publicznością wystąpili: Naira Ayvazyan, Tomasz Białek i Raciborska Orkiestra Dęta Plania.

21 lipca w Parku im. Miasta Roth odbył się kolejny koncert letni zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury. Zaprezentowali się:

- reklama -

Naira Ayvazyan – absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi. Urodziła się i wychowywała w Armenii. Będąc w Polsce, podjęła naukę w PSM II st. w Gliwicach w klasie śpiewu solowego. Naira Ayvazyan jest uczestniczką wielu festiwali (”Ave Maria”- 2006 r., ”Gloria”- 2007 r., 2008 r., ”Viva Il Canto” 2009 r.), konkursów (im. Fr. Platówny we Wrocławiu 2000 r., konkurs operetkowy im. I. Borowickiej w Krakowie 2006 r., konkurs im. A. Didura w Bytomiu w 2008 r.) oraz kursów wokalnych m.in. u Aleksandra Teligi i Igora Kuszplera. Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo-operetkowy. 

Tomasz Białek pierwsze kroki na scenie stawiał, zdobywając laury w konkursach dla młodych talentów. W 2000 roku rozpoczął naukę w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. W swoim dorobku ma wiele ról pierwszo-, jak i drugoplanowych. Wśród najważniejszych należy wymienić: Barnaba Tucker w „Hello, Dolly!”, Jim Boy w „Kwiecie Hawaii”, Billy w „42 ulicy”, Travis w „Footloose”, Kupido w „Orfeuszu w piekle”, Młodszy brat w „Ragtimie”, Enrico Piselli w „Nocy w Wenecji”, Raoul St. Brioche w „Wesołej Wdówce” oraz Lis w „Małym Księciu”.

Raciborska Orkiestra Dęta Plania istnieje od roku 1946. Zespół uczestniczył w wielu przeglądach orkiestr dętych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym, zajmując wysokie lokaty. Orkiestra wiele razy koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. na Europejskich Spotkaniach Folkloru w Gemünden, na spotkaniach Raciborzan w Roth oraz na festiwalu w Purmerade w Holandii, gdzie osiągnęła swój największy sukces – komisja wystawiła orkiestrze ocenę bardzo dobrą. W roku 2001 zostało powołane Stowarzyszenie pod nazwą Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”. Orkiestra posiada szeroki repertuar utworów od muzyki klasycznej po rozrywkową.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here