Ireneusz Burek o PETycji w Raciborskiej Telewizji Kablowej

1
Petycja Raciborska Telewizja Kablowa
Redaktor naczelny raciborz.com.pl Ireneusz Burek

O inicjatywie w sprawie butelkomatu PET mówią lokalne media. Trwa zbieranie podpisów poparcia. Zobacz wideo RTK.

W materiale Raciborskiej Telewizji Kablowej stanowisko magistratu przedstawiła Mariola Wierzbicka – kierownik referatu do spraw gospodarki odpadami w raciborskim Urzędzie Miasta – Pomysł uważam za ciekawy, bardzo interesujący, godny uwagi jak najbardziej, bo dotyczy naszego problemu, z którym borykamy się wszyscy, natomiast na dzień dzisiejszy taki butelkomat jest bardzo drogi, to jest koszt rzędu dziesięciu tysięcy euro, plus do tego 10 gr za każdą butelkę, która tam trafia.

- reklama -

Podpisz petycję:
PETycja butelkomaty PET

O tym, jak zrodziła się idea powstania petycji w sprawie butelkomatu PET powiedział redaktor naczelny portalu raciborz.com.pl Ireneusz Burek. – Wiele wypowiedzi i komentarzy spowodowało, że zwróciliśmy uwagę na temat, który w zasadzie od dawna jest nam bliski, bo ekologia, segregacja odpadów i zalewanie świata plastikami to jest problem generalnie globalny.

Mariola Wierzbicka informuje, że w ślad za inicjatywą miasto rozważa zainteresowanie sklepów na terenie Raciborza tym, by one same postawiły butelkomaty, a klienci w zamian za 10 gr kaucji otrzymają bonus czy rabat na zakupy.

Pomysł ustawienia w Raciborzu butelkomatu spotkał się z szerokim i bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców miasta. Zorganizowana na portalu raciborz.com.pl ankieta w tej kwestii wykazała, że większość Czytelników portalu postuluje za takim rozwiązaniem i widzi w nim realne rozwiązanie problemu ekologicznego miasta. Ankieta przeprowadzona w mediach społecznościowych dotarła do prawie 40 tys. osób, zareagowało na nią prawie 700, a zdecydowana większość z prawie 400. komentarzy wyrażała aprobatę dla takiego rozwiązania.

Teraz każdy może realnie wpłynąć na ekologiczną sytuację miasta, poświęcając minutę na podpisanie petycji online.
PETycja butelkomaty PET

/publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Butelkomat tak, ale tak jak na zachodzie czyli kaucja która jest dolicza a do paragonu i zwracana przy oddaniu butelki, a nie kasa. Będzie to samo co w Krakowie czyli smierdzacy żule stojący pod butelkomatami i wkładający tam smierdzace, pełne zarezek butelki za parę groszy na vipa z biedronki!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here