Przedszkolaku, złap oddech

Przedszkolaku, złap oddech
Przedszkolaku, złap oddech

Nowa kampania ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej przedszkolaków w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Wraz z początkiem września rusza kampania edukacyjno-informacyjna pt. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku, złap oddech”. Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, a w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

- reklama -

W ramach kampanii zostanie przeprowadzony konkurs dla nauczycieli na przygotowanie najlepszego scenariusza zajęć dla dzieci przedszkolnych, które będą dotyczyły zanieczyszczenia powietrza, smogu czy walki z niską emisją. Do placówek zostaną przekazane także zestawy edukacyjne. Zarówno scenariusze, jak i materiały dydaktyczne ułatwią wprowadzenie dzieci w tematykę kampanii. Następnie każda placówka, która została zakwalifikowana do udziału w kampanii, przygotuje własne przedstawienie „teatralne” o tematyce: zanieczyszczenie powietrza/smog/walka z niską emisją.

Czytaj więcej: Przedszkolaku, złap oddech

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here