Obywatel Czech uderzył w betonowy przepust. Dwie osoby ranne

0
Wypadek
Dwie osoby ranne to finał wczorajszego zdarzenia drogowego, którego przyczyną po raz kolejny była nadmierna prędkość.

Łaziska: Kierujący fiatem wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Zarówno on, jak i pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 33-letni obywatel Czech za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Dwie osoby ranne to finał wczorajszego zdarzenia drogowego, którego przyczyną po raz kolejny była nadmierna prędkość.  Wczoraj przed godziną 14.00 patrol ruchu drogowego został wysłany na zdarzenie drogowe w Łaziskach na ulicy Powstańców. Po przyjeździe na miejsce poszkodowane osoby znajdowały się już poza pojazdem. Pomocy udzielili świadkowie, którzy wyciągnąli uczestników z samochodu, udrożnili drogi oddechowe i wezwali pogotowie. Jak ustalili mundurowi, kierujący fiatem, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych na łuku jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu, uderzając w betonowy przepust. 33-letni kierujący i jego 20-letnia pasażerka z mocnymi potłuczeniami ciała trafili do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Kierowca fiata był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

- reklama -

– Od wielu dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne, dzień jest krótszy, a opady deszczu, mokra nawierzchnia zmniejszają przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Jeździjmy z prędkością dostosowaną do przepisów i panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Pamiętajmy także o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – apeluje policja.

Wypadek

/KPP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here