Raciborski Budżet Obywatelski: Ruszyło głosowanie

Oddaj głos na wybrany przez siebie projekt
Oddaj głos na wybrany przez siebie projekt

Od głosów mieszkańców zależy, który ze zgłoszonych projektów doczeka się realizacji.

Tegoroczna edycja Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego weszła w kluczowy etap: głosowania. Teraz to od głosów mieszkańców zależy, który ze zgłoszonych projektów doczeka się realizacji.

- reklama -

Głosowanie trwa do 29 września i odbywa się elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta – raciborz.pl – na której znajduje się lista projektów.

Głos można oddać także w:
– Urzędzie Miasta – w Biurze Obsługi Interesanta (na papierowej karcie do głosowania lub elektronicznej),
– Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza i w filiach (elektronicznie),
– Raciborskim Centrum Informacji, ul. Rynek (elektronicznie).

W głosowaniu mogą uczestniczyć mieszkańcy, którzy oświadczyli, że mieszkają na terenie Miasta Racibórz oraz danej strefy. Każdy głosujący może oddać głos tylko raz w ciągu trwania głosowania na jeden projekt lokalny właściwy dla strefy, w której mieszka oraz na jeden projekt ogólnomiejski. W przypadku osób poniżej 13. roku życia na karcie do głosowania podpisuje się rodzic/opiekun prawny, przy czym zaznacza, iż głosuje w imieniu osoby małoletniej. Osoby pomiędzy 13. a 18. rokiem życia mogą samodzielnie oddać swój głos na karcie do głosowania za zgodą rodzica/opiekuna prawnego.

Można zagłosować maksymalnie na dwa projekty – jeden ogólnomiejski i jeden lokalny, właściwy dla strefy zamieszkania.

Proces weryfikacji podczas głosowania odbywa się trzystopniowo. Pierwszą weryfikowalną daną jest imię i nazwisko, następnie data urodzenia i adres e-mail. Oznacza to, że bez problemu powołując się na jeden adres e-mail, ale podając swoje imię i nazwisko oraz datę urodzenia, może zagłosować np. cała rodzina.

– Jeśli nie posiadasz adresu e-mail i nie masz osoby bliskiej, która pomogłaby ci oddać głos, koniecznie przyjdź do jednego z kilku punktów: Urzędu Miasta, biblioteki i jej filii, RCI – tam przeszkoleni pracownicy pomogą Ci zagłosować – zachęca raciborski magistrat.

Wszelkie szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego można znaleźć w specjalnej zakładce na stronie raciborz.pl.

budzet obywatelski raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here